Pousada Vermont
| Wi-Fi | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma hotellet Pousada Vermont Maringá, som ligger cirka 25 minuter till fots från Parque do Inga, har utsikt över trädgården. Gästerna på detta hotell kan koppla av på en trädgård, försedd med sittplats utomhus.
Det bekväma hotellet, som ligger inom 2 km från Maringa Park Shopping Center, erbjuder närhet till Estadio Regional Willie Davids, som ligger cirka 3 km bort. Se till att besöka Parque do Japão ungefär 10 minuters bilfärd från Pousada Vermont i Maringá. Känn dig i total harmoni med naturen genom att besöka Grove of grevillea trees, inom 3,1 km från det här boendet. Busshållplatsen Rua Fluminense är belägen nära hotellet, som ligger mindre än 10 minuters promenad bort.
Boendet erbjuder gästerna 7 rum. Några av dem har balkong och klädloge, och erbjuder minibar. De separata sovrummen är också inredda med ett vitrinskåp. De är utrustade med privata badrum.
En frukostbuffé serveras på hotellet Pousada Vermont dagligen. Detta hotell ligger nära restaurangen Pinduka's Lanches.
- Lokala sevärdheter
- Ingaparken1,9 km
- Maringa's Cathedral1,8 km
- Museu Cesumar1,7 km
- Locomotiva 6082 km
- Congregacao Crista no Brasil1,9 km
- Parque do Inga1,2 km
- Parque Florestal dos Pioneiros1,5 km
- Praca de Convivencia2 km
- Museu Historico Cesumar1,3 km
- Capela Sao Francisco de Assis2 km
- Flygplatser
- Regional De Maringa Flygplats13 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
Service
- Hushållning
- Tvätt
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Klädkammare
- Trädgårdsmöbler
- Strykservice
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Pousada Vermont?
Det tar 20 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Vermont till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Pousada Vermont?
Mellan Regional De Maringa flygplats och hotellet Pousada Vermont är det 5 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av hotellet Pousada Vermont?
Hotellet Pousada Vermont erbjuder gästerna gratis privat bilparkering. - ❓
Ingår frukost i priset under vår vistelse på hotellet Pousada Vermont?
Ja, frukostbuffé ingår i vissa erbjudanden. Se till att bekräfta denna information med hotellet Pousada Vermont. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på gästhuset?
Gästerna på gästhuset måste checka ut till 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet är 17$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Pousada Vermont?
Hotellet Pousada Vermont erbjuder Budget Dubbelrum, Familjesvit och Ekonomi Fyrbäddsrum att välja mellan.